Park Historyczny - wyjątkowa podróż do średniowiecza

Park Historyczny - Międzynarodowe Zgromadzenie Średniowieczne Nowy Początek

Uroczysty jubileusz

Z okazji czwartej rocznicy otwarcia Parku Historycznego i Bułgarskiej Szkoły Starożytnych Sztuk Wojskowych Wielkość (Weliczie) w Parku Historycznym koło Warny w dniach 24 i 25 czerwca 2023 r. odbędzie się Międzynarodowe Zgromadzenie Średniowieczne Nowy Początek.
 
Wydarzenie będzie filmowane przez BBC (British Broadcasting Corporation) i wyemitowane w programach BBC na całym świecie.

Rekonstrukcje bitew

Do najbardziej emocjonujących przeżyć zarówno dla uczestników, jak i widzów należeć będą wielkoformatowe rekonstrukcje bitew.
 
Odtwarzane będą wydarzenia historyczne. Będzie można zobaczyć widowiskowe pojedynki, imponujące zawody konno-piesze z bronią poświęcone wojennej chwale przodków oraz starcia mężczyzn i kompanii bojowych w starych bułgarskich grach wojskowych „Ristanie”, w których zawodnicy sprawdzą swoją siłę i odwagę w niezliczonych konkurencjach.
 
Przewidziane są też konkursy dla młodych talentów, turniej łuczniczy dla początkujących, zabawy dla dzieci oraz pokazy sokolników.

Goście festiwalu

Gośćmi festiwalu będą stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej, indywidualni wojownicy, mistrzowie rzemiosła, muzycy i artyści z Bułgarii, Serbii, Grecji, Mołdawii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Polski.

Atmosfera średniowiecza

Dzięki historycznym stoiskom, warsztatom, średniowiecznym rynkom poczujemy autentyczną atmosferę średniowiecza, a festiwalowe dni upłyną nam na degustacjach potraw i napojów z epoki i pozwolą lepiej poznać dawne zwyczaje.

Program artystyczny

Duży nacisk kładzie się również na wieczorny program muzyczny, który obejmuje oryginalne interpretacje muzyki średniowiecznej, w tym utwory nowoczesnego średniowiecznego rocka. Będą też występy zespołów tanecznych, pieśni ludowe i różnego rodzaju widowiska.
 
Nowy Początek w Parku Historycznym to wszystko w jednym - festyn plenerowy, żywe średniowiecze i autentyczne przeżycie, a dla dzieci jedyny plac zabaw, na którym mogą być pasowane na rycerzy.

Godziny otwarcia i ceny

Teren festiwalu będzie otwarty w sobotę 24 czerwca od godz. 10.00 do 24.00 oraz w niedzielę 25 czerwca od godz. 10.00 do 17.30.
 
Wstęp dla dzieci powyżej 4 lat to 6 lewa (BGN), dorośli 12 lewa. Osoby, które zakupiły bilet wstępu do Parku Historycznego będą miały bezpłatny wstęp do Strefy Festiwalowej przez dwa dni.

Zaproszenie do Bułgarii

W drugiej połowie czerwca samolotami Ryanair można polecieć z Katowic, Krakowa i Radomia do Warny. Przybliżamy Bułgarię służy pomocą w rezerwacji hoteli w Warnie i Złotych Piaskach, a także transferów do Parku Historycznego.
 Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz