Sztuka kulinarna - innowacyjność i kreatywność

W Warnie odbyła się wystawa kulinarna Food Innovation Exhibition.

Wyższa Szkoła Zarządzania w Warnie

Zespół Wyższej Szkoły Zarządzania zorganizował kolejną edycję Food Innovation Exhibition - wyjątkową wystawę kulinarną, w której głównymi szefami kuchni byli studenci Instytutu Sztuki Kulinarnej Wyższej Szkoły Zarządzania w Warnie.

Egzamin praktyczny

W ramach dyscypliny „Innowacyjność i kreatywność w sztuce kulinarnej” studenci specjalności „Gastronomia i sztuka kulinarna” oraz „Hotelarstwo i sztuka kulinarna” mieli za zadanie stworzyć własne innowacyjne produkty, a także opracować ich implementację w rzeczywistych warunkach.
 
Studenci zaprezentowali swoje unikalne produkty na specjalnie przygotowanych stoiskach w Restauracji Dydaktycznej Instytutu Sztuki Kulinarnej w Warnie. Był to ich egzamin praktyczny. Oceniani byli przez swoich wykładowców i osoby zewnętrzne – profesjonalistów z branży kulinarnej.

Innowacyjne produkty

Niektóre z innowacyjnych pomysłów w tym roku to chipsy lawasz, lutenica (pasta pomidorowo-paprykowa) z truskawkami, lizaki erotyczne, musztarda o bułgarskim smaku, świeży makaron z czubrycą (z cząbrem), baklawa (ciastko z orzechami w słodkiej zalewie) z czekoladą i bakłażanem, dip gozba (gozba=potrawa), cukierki z rakiją i wiele innych.
 
Mamy nadzieję, że podobną kreatywnością młodzi kucharze zaskoczą nas, gdy będą już pracować i w hotelowych restauracjach będziemy mogli cieszyć się smaczną, urozmaiconą i innowacyjną kuchnią.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz