Legendarny Orient Express przybywa do Bułgarii

Jeśli przeczytasz „Morderstwo w Orient Expressie” Agathy Christie, z pewnością będziesz chciał wsiąść do kultowego pociągu kursującego z Paryża do Stambułu i zatrzymać się w ulubionym przez autorkę tureckim pięciogwiazdkowym hotelu Pera Palace, gdzie jest nawet apartament nazwany jej imieniem, w którym podobno skończyła pisać tę kultową, pełną tajemnic powieść.

Symbol komfortu

Błyszczące granatowo-złote wagony czekają na stacji początkowej Gare de l'Est w Paryżu, otoczone przez konduktorów w liberiach i białych rękawiczkach, którzy zaprowadzą Cię do Twojej kabiny. W składzie pociągu są wagony sypialne i restauracyjne.
 
Pociągiem podróżuje tylko 100 pasażerów, którymi opiekuje się 42-osobowy personel w atmosferze godnej królów i królowych. Przedziały są w stylu Art Deco w kolorze niebieskim i złotym, wykończone drewnem, z aksamitnymi zasłonami. Każdy przedział ma własną łazienkę.
 
Podczas kolacji w restauracji obowiązuje specjalny dress code - suknie wieczorowe, smokingi i muszki. Stoły zastawione są delikatną porcelaną, lśniącymi sztućcami i kryształowymi kieliszkami. Codziennie wieczorem obfitym posiłkom i napojom przygotowanym przez wybitnych szefów kuchni z Włoch i Francji towarzyszy muzyka na żywo.
 
Bilet na tę jedyną w swoim rodzaju przygodę nie jest tani. Pięciodniowa podróż z Paryża do Stambułu 18-wagonowym pociągiem Venice-Simplon Orient Express kosztuje ok. 10 000 euro za pojedynczą kabinę.

W cenie biletu jest zakwaterowanie na pokładzie pociągu, nocleg i kolacja w Bukareszcie i Budapeszcie, śniadanie kontynentalne serwowane codziennie do kabiny, trzydaniowy lunch i czterodaniowa kolacja z deskami serów, wycieczki prowadzone przez lokalnych przewodników i specjalna obsługa stewarda.

Przystanki w Bułgarii

Jeżeli jednak podróż pociągiem nie jest Twoim marzeniem, a cena chłodzi nieco zapał, już wkrótce będziesz mógł zobaczyć ten legendarny pociąg, przykład komfortu i luksusu na jednej z dwóch stacji kolejowych w Bułgarii, gdzie zatrzymuje się na odpoczynek - w Ruse lub w Warnie.
 
Zgodnie z rozkładem jazdy opisywany przez Agathę Christie pociąg, jadący z Paryża do Stambułu, powinien przyjechać z Rumunii i zatrzymać się na Dworcu Centralnym w Ruse 4 czerwca o godzinie 12:45, a około godzinę później odjechać do Warny.

W trakcie pobytu kompozycja przejdzie kontrolę graniczną, badanie techniczne oraz zostanie uzupełniona woda. Pociąg będzie się składał z 15 wagonów.

 
Ostatni raz Orient Express zatrzymał się na stacji w Ruse 29 sierpnia ubiegłego roku. W tym czasie pociągiem podróżowało 91 turystów z różnych krajów. Trasę tę pokonuje bowiem tylko raz w roku.
 
Na tę chwilę nie znaleźliśmy jeszcze informacji na temat godzin planowanego przybycia i postoju w Warnie, ale będzie to przypuszczalnie ok. godz. 17-19.00.
 
Selfie na tle legendarnego Orient Expressu? To możliwe tylko raz w roku!
 
O przyjeździe Orient Expressu do Warny w zeszłym roku 06.06 możesz przeczytać tutaj...Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz