Świąteczna magia w Sofii

Kultowa przestrzeń w Sofii zmienia się w prawdziwą zimową bajkę. W sercu bułgarskiej stolicy powstaje największe zimowe lodowisko na Bałkanach, a obok jarmark bożonarodzeniowy.

Największy park lodowy na Bałkanach

Lodowisko powstaje na wzór wiedeński, jest wzorowane na słynnym lodowisku, które znajduje się przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Wiedniu.
 
Zostanie otwarte dla zwiedzających 1 grudnia o godzinie 17.30 w Ogrodzie Książęcym. Niemal cały teren Ogrodu Książęcego zamieni się w ogromny lodowy park. Cały park ma powierzchnię 7000 m², a powierzchnia lodu wynosi 3600 m². Wybudowane zostały również aleje lodowe o długości 500 m, w podświetlonych ramkach na całej ich długości, tworzące piękny świąteczny nastrój.
 
Od 1 stycznia do końca sezonu będzie ono dostępne bezpłatnie dla dzieci i studentów z Sofii w godzinach 9.00 – 11.00. Ideą Rady Miasta jest bowiem przyciąganie coraz większej liczby młodych ludzi do uprawiania sportów zimowych w środowisku miejskim.

Park Książęcy

Koło Parku Lodowego będzie odbywać się jarmark bożonarodzeniowy, dzięki czemu powstanie cudowna świąteczna atmosfera.

Park Wyzrażdane i piękna szopka

Od 9 do 28 grudnia bajkowy jarmark bożonarodzeniowy ozdobi również stołeczny park Wyzrażdane. Stanie tutaj najatrakcyjniejsza w całej Bułgarii szopka, z figurkami Jezusa, Józefa i Marii, wykonanymi ręcznie z wełny, która w niezwykle realistyczny sposób będzie odtwarzać scenę Narodzenia Pańskiego.
 
Organizatorzy kładą wyjątkowy nacisk na detale i wyszukaną dekorację, aby jak najlepiej odtworzyć i przekazać nam świąteczną atmosferę i świąteczny nastrój.
 
Dzięki pięknie udekorowanym stoiskom bożonarodzeniowym, wypełnionym mnóstwem pysznego jedzenia, słodkich pyszności, grzańca i ręcznie robionych prezentów będzie istnie świąteczna, baśniowa i przytulna atmosfera.
 
Nie zabraknie też świętego Mikołaja, który będzie czekał na młodszych i starszych w specjalnym kąciku fotograficznym, aby zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
 
Będzie program rozrywkowy z tematycznymi występami na scenie, mnóstwo zabawy, rozrywki i wiele powodów do uśmiechu i radości.
 
A najmłodsi goście będą mogli bawić się w dedykowanym kąciku dla dzieci z atrakcjami i mnóstwem zabaw z nagrodami.

Niemiecki Bazar Bożonarodzeniowy

Jak co roku w centrum Sofii odbywa się również Niemiecki Bazar Bożonarodzeniowy. Zobacz więcej.
 
Odkryj świąteczną magię Świąt w Sofii!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz